Trampoty

 přístupůHistorie kapely

Aktualizace 2013

Snad přežijem 21.prosinec a tím pádem budeme moci naplnit plány pro příští rok. Zpěvačku jsme nesehnali a tak vše leží na našich stárnoucích bedrech a páně Doušových hlasivkách. Pořadatelé na nás nezapoměli a ani nezapomínají a tak je stále kde hrát. S novým, už jednou trefeným novým fárem, stále jezdí Láďa Bžoch a stará se o nás opravdu vzorně. Přibylo několik nových songů, které postupně zařazujeme do repertoáru a tím zkoušíme reakce posluchačů. Ptákoviny nás napadají pořád, ponorka v nedohlednu a tak se na ten rok 2013 těšíme. Všem našim příznivcům patří poděkování za podporu a důvěru v nás nezklamem. Zdraví, spokojenost a pohodu naším rodinám, všem posluchačům, kamarádům, pořadatelům, majitelům zábavných podniků i restauračních zařízení přejí Vaše Trampoty.

Aktualizace 2012

O rok jsme vyzrálejší, tím pádem jako víno i lepší. Někdy více, jindy méně, ale stále zapáleni bavit posluchače i tanečníky, kteří nás příjdou podpořit. Zase jsme odehráli něco okolo čtyř desítek vystoupení, nějaké struny potrhali, zpěvačku nesehnali a proto stále věříme, že se Mišule vrátí. Několik nových skladeb do repertoáru přibylo a některé z nich občas i veřejně produkujeme. S Honzou, naším dlouholetým dopravcem i parťákem jsme se rozloučili a nadále nás vozí Láďa Bžoch. Kalendář pro rok 2012 se pomalu zaplňuje a tak ten náš vlak zvaný Trampoty jede dál.

Aktualizace 2011

Tak máme za sebou 35 výročí a vcelku úspěšný rok hraní a můžem říct i snažení zaujmout diváky v nových lokalitách. Ne všechno se povedlo, ale to kladné silně převládá. CD Pozdní sběr dal trochu víc práce, než se púvodně čekalo, ale oslavu Doušák naplánoval perfektně a spousta lidí, která nám přišla popřát, nám dodala slušný náboj do "dalších" let. Televize, rozhlas i tisk si nás docela užily a pro rok 2011 se kalendář hraní solidně plní. Co si víc přát? Snad jen pohodu, zdraví, toleranci, plná hlediště, nápady, sluníčko, víc peněz, štěstí, podporu rodin a jak říkají missky, světový mír. A levnější pivo.

Aktualizace 2010

Tak ten letošní rok utekl, zdá se, ještě rychleji než ten minulý. Víc jak sedmdesát procent kapely jsou už sátníci, ale někdy to, podle nápadů, nevypadá. Pomalu, ale jistě se rýsují nové písničky a někteří si je už i pamatují. Je skoro načase, protože první natáčení nás čeká už devátého ledna. Na desce bude patnáct skladeb. Název ta placička ponese Pozdní sběr a měl by se tam objevit nějaký bonus. Čas od času se lehce chytnem, ale to patří ke každému společenstvu. Hraní bylo díky bohu dost a pro rok 2010 už se objevuje další. Čekají nás nějaké nové akcičky v rámci propagace CD a hlavně plánujeme oslavu výročí 35 let založení. Stále nás vozí náš dvorní šofér a chutná nám pořád stejně. Nejvíc lidí nás poslouchalo, ostatně jako vloni, v okolí Hlinska. Prasečí chřipka i jiné hrozby se nám zatím vyhýbají, baví nás hrát a legrace je také dost. Vzhůru do nového roku.

Aktualizace 2009

Všem, kteří oko háží na stránky naše na vědomí se dává, že složení stejné bandu našeho zůstává i pár popěvků nových na kratochvílích vrchnosti hráti si troufáme. Nových štací několik v roce minulém jsme hudbou svou oblažili, což na rok letošní taktéž naplánováno jest. Křížek pátý hřbety některých z nás zatížil, ale veselosti v duších neubral. Komtesa Michaela, jenž hrdlo své v našich službách používá, do krajů vždálených zavítala, by srdce jinocha spanilého získala, se s nepořízenou zdá se vrátila, neb jiného stavu špehové naši nehlásí a tak dlí nadále zaplať Bůh ve společnosti naší. Nápoj mátový i chmelový nadále chutná nám a s kočárem našim stejným, i vozkou známým, země české objíždíme, bychom lidu prostému i panstvu urozenému umění naše skromné s radostí předvedli.

Aktualizace 2007

Rok s rokem, do roka a do dne, hyn sa hukáže, no jsme zase o dvanáct měsíců těžší a moudřejší, ale hraje se dál. Dál i s Milanem na basu, jelikož Kikin se rozhodl, že by sice mohl hrát, ale jak oschnou meze, stejně by se začal intenzivněji věnovat své lásce. Ať si každý přebere. Přibylo pár nových písní, které se snažíme dostat mezi posluchače. Mišule se stačila párkrát zamilovat a zase rozmilovat, přečkala několik zánětů krku a už pár let jí není šestnáct, jak jsme ještě vloni tvrdili. I tak ji máme rádi. Objevila se nová pole působnosti a některá zanikla. Občas se rafnem, ale pořád to funguje a o tom to je. Sem, tam zazníme na nějaké stanici a je to příjemné. Vystoupení nám skončila na čísle 39, což je docela slušné.

Aktualizace 2006

Všechno jede v zajetých kolejích. Zase přibylo pár nových songů. Pohádkové série nasazujeme už jen na přání, ale různé "pitominky" provází naše vystoupení stále. Kikin přerušil svou kariéru basáka a intenzivněji se chce věnovat cyklistice. Přejeme mu úspěch a zároveň doufáme, že dostane rozum. Všichni bez výjimky a spravedlivě stárnem. Milan, řečený Kuře, vcelku slušně zapadl na místo basisty a snaží se.

Aktualizace 2005

Čas plyne mezi zkoušením a country bály, vznikají nové písně a blíží se třicáté výročí kapely ke kterému chystáme nové CD Střední dolet II. Máme připraveno třináct vlastních věcí a točíme opět na Seči. Smůla se však lepí na paty celé kapele. Nejdříve počítač schroustal podstatnou část již natočené desky, potom si Milan neodborně hrál s cirkulárkou a tak na poslední chvíli stíháme dolisovat a zabalit CD, aby naše dílko mohlo k příznivcům při oslavách. CD pokřtila Petra Černocká a polévala naším oblíbeným pitím - zelenou. Přišla velká spousta lidí a byli skvělí. Přibyl nám jeden ženský hlas - Mišule /Michaela Váchová/. Ještě pořád nás to baví. Zkusili jsme zajet do Polska na soutěžní hudební přehlídku (kvalifikaci na velký festival k Mazurským jezerům) a zadařilo se. Pár nových písniček je hotových a zpěvačka se také docela zabydlela. Dá se říci, že nebýt občasných křížení termínů různých akcí, tak je docela pohoda.

Aktualizace 2004

Sdružení svůj vznik datuje na srpen 1975, kdy k jedné base drnkalo pět kytar. Časem se přidalo více nástrojů i název "Western Express", který byl potom jaksi na doporučení OV SSM změněn. Tuláci, ale těch bylo víc a tak během jedné zkoušky padl název TRAMPOTY. Skupina začala objíždět potlachy, přehlídky, okresní a oblastní kola Porty. Vlastní písničky přinášely i úspěchy. Horní Jelení, Jizerská nota, Posázavský kandík. Trampská tématika a legrace. Postupem času ke kytaře, banju, houslím a kontrabasu přibyla harmonika a bicí. Koncerty, doplněné o divadelní představení byly stále častější a lidé odcházeli spokojeni. Malé divadlo v Kolíně zažilo každou premiéru. "Trampoty v televizi" "Stenly Houslista" "Sněhurka a sedm malejch" "Trampoty v době kamenné" To jsou jen některé z názvů. Skupina Trampoty stála u zrodu Kutnohorské Kocábky a posléze je tu první ročník vlastní přehlídky "Červenopečecká Pecka" Pravidelně se koná vždy poslední pátek v červnu. A hraní přibývá. Hlavně countrybály. Vlastních písniček je stále víc a některé se stávají hity. (Komančové, Bílej, Zlatá horečka) K dvacátému pátému výročí založení natočila skupina CD s názvem "Střední dolet". Obsahuje 18 vlastních skladeb a některé z nich občas zazní na rádiu Presston, či Countryrádiu. Pravidelně zajíždějí do Holandska, kde už mají své posluchače.